Apple One – abonament nie tylko dla rodziny

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.

Przychody z telefonów iPhone i tabletów iPad spadają, więc firma Apple szuka nowych możliwości zarobkowania. Usługi rozliczane cyklicznie w ramach abonamentu wpisują się w ogólnoświatowy trend uzyskiwania stabilnego dochodu. Użytkownicy Apple znają już usługi oferowane przez firmę. Najczęściej jest to dostęp do większej przestrzeni dyskowej w iCloud. Od lat dostępna jest usługa Apple Music, czyli konkurencyjna dla Spotify, Tidal, Deezer usługa streamingu utworów muzycznych. Apple TV+ to filmy i seriale, a Apple Arcade to gry komputerowe.

Co to jest Apple One?

To jest zbiór usług multimedialnych i innych oferowanych przez Apple, znane do tej pory jako odrębne usługi wspomniane wyżej. Pakiet ten zawiera dostęp do pojemniejszego dysku iCloud, muzyki w Apple Music, gier w Apple Arcade i filmów, seriali w Apple TV+.

W ofercie są dwa plany abonamentowe: Dla Ciebie i Dla Rodziny. W obydwu znajdziesz dostęp do usług streamingowych Apple Music i Apple TV+. Otrzymujesz też dostęp do ponad 100 gier z Apple Store bez reklam dostępnych na telefon iPhone i tablet iPad, ale z możliwością grania również na komputerze Mac. Różnice między tymi dwoma abonamentami dotyczą pojemności iCloud. W ofercie „Dla Ciebie” masz 50GB miejsca, a „Dla Rodziny” 200GB rozdzielone między członków.

Cennik Apple One

Plan „Dla Ciebie” kosztuje prawie 25zł miesięcznie, a „Dla Rodziny” prawie 40zł miesięcznie. Opłatę dokonuje się za pomocą karty płatniczej podpiętej pod twoje konto Apple ID. Najłatwiej jest aktywować abonament przez iPhone lub iPad wchodząc do Ustawień Apple ID. Nowi klienci otrzymują pierwszy miesiąc bezpłatnie. Dzięki temu sprawdzisz, czy rzeczywiście oferowane multimedia i usługi są ci potrzebne i warte swojej ceny zanim zostaniesz obciążony pierwszą opłatą. Oferowana pojemność iCloud mogła by być dwukrotnie większa, bo te 50GB szybko się zapełnią przy wysyłaniu wielu kopii zapasowych z telefonu.

Jeśli już teraz korzystasz z wielu usług Apple, to dzięki Apple One możesz zmniejszyć dotychczasowe rachunki za ich usługi. Kupno tych usług oddzielnie jest bardziej kosztowne, niż pakiet Apple One.

Źródło: Apple Inc.

05.12.2020

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.