Z czym integrować inteligentny dom?
Na przykładzie systemu „Home Assistant” zobacz rozszerzenia, funkcje, programy możliwe do integracji z centralką smart domu.
System inteligentnego domu do własnoręcznej instalacji. Zaletą systemu jest jego lekkość w działaniu, więc może działać nawet na Raspberry Pi Zero, który pobiera niewiele energii elektrycznej. Wadami są - mniejsza ilość urządzeń możliwych do instalacji w porównaniu z konkurencją, mniejsza popularność oraz brzydki interfejs obsługi. System jest darmowy i można go zainstalować na wielu komputerach i małych urządzeniach ARM jak np. RPi Zero.
Na przykładzie systemu „Home Assistant” zobacz rozszerzenia, funkcje, programy możliwe do integracji z centralką smart domu.
Przykład automatyzacji w inteligentnym domu dotycząca domowych obowiązkowych. Powiadomienia smart home jako rozwiązanie.
Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem z pomocą inteligentnego domu? Własny monitoring 24h.
Zamek do drzwi z funkcjami „smart” jest świetnym udogodnieniem. Zamek w drzwiach może automatycznie otwierać i zamykać się gdy wchodzisz do domu lub wychodzisz z niego.
Urządzeniem śledzącym twoją pozycję poza domem jest sprzęt GPS. Obecnie niemal każdy smartfon i wiele smart-zegarków posiadają funkcję GPS. Za pomocą odpowiedniej aplikacji, która działa w tle przesyłasz dane o swojej pozycji do współpracującego systemu inteligentnego domu.
Najbardziej popularnymi, bezprzewodowymi technologiami transmisji wykorzystywanymi w inteligentnych domach to Z-Wave, Zigbee, WIFI.