Z czym integrować inteligentny dom?
Na przykładzie systemu „Home Assistant” zobacz rozszerzenia, funkcje, programy możliwe do integracji z centralką smart domu.
Rozwijany przez wiele lat darmowy system inteligentnego domu do samodzielnej instalacji. Program typu „open source”, więc chociażby z pewnego względu bezpieczniejszy i bardziej prywatny od komercyjnych. Program rozwijany przez autorów programu i internetową społeczność. Zawiera ponad 2000 bezpośrednich integracji z urządzeniami i internetowymi usługami. Zainstalować OpenHAB można na wielu urządzeniach, o różnej mocy w zależności od potrzeb.
Na przykładzie systemu „Home Assistant” zobacz rozszerzenia, funkcje, programy możliwe do integracji z centralką smart domu.
Gdy budujesz inteligentny dom chcesz mieć szeroki wybór produktów, które można ze sobą połączyć. Wybierz 3 najbardziej popularne standardy łączności w inteligentnym domu WiFi, Zigbee, Z-Wave.
Przyjrzyj się z czego składa się twoja instalacja inteligentnego domu. Urządzenia RTV, AGD, czujniki, e-zamki, smart-gniazdka, smart-żarówki raczej zabierzesz ze sobą.
Jak zabezpieczyć inteligentny dom przed cyber-włamaniem? Zagrożeniem może być nasłuch danych w domowej sieci i kradzież haseł do kont bankowych, sterowanie domem przez nieznane osoby.
Automatyka domowa w prosty sposób może być zainstalowana bez konieczności kucia ścian, remontu. Rozwiązań inteligentnego domu jest wiele i są takie, które nieinwazyjnie można wdrożyć.
Najbardziej popularnymi, bezprzewodowymi technologiami transmisji wykorzystywanymi w inteligentnych domach to Z-Wave, Zigbee, WIFI.