Cyfrowe wersje gier planszowych

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.

Elektroniczne gry planszowe to nowy trend i ciekawa alternatywa dla miłośników gier bez prądu nie zawsze mających kompanów do grania. Dzięki elektronicznym wersjom gier planszowych można zagrać w gry planszowe, na takich samych zasadach jak w wersji papierowej z wykorzystaniem wirtualnych graczy. W wirtualne gry planszowe można zagrać na komputerze PC, Mac oraz na urządzeniach przenośnych – tablecie, smartfonie. Jest to idealny sposób na zagranie w duże wymagające planszówki w podróży bez konieczności wożenia ze sobą wielkiego pudła i szukania miejsca na rozkładanie. Oto garść polecanych e-gier planszowych posiadające polską wersję językową, dostępnych na Steam.

Wingspan (Na Skrzydłach)

Gratka dla miłośników ptaków. Ornitolodzy będą wniebowzięci i może nie tylko oni. Opiekujesz ptakami w rezerwacie. W międzyczasie zdobywasz wiedzę o wielu gatunkach ptaków, o których opowiada Pani Krystyna Czubówna.

elektroniczna gra planszowa - Na Skrzydłach
Źródło: zrzut ekranu gry na Steam, Monster Couch

Scythe: Digital Edition

Gra osadzona w alternatywnej rzeczywistości w latach dwudziestych XX wieku. Historia potoczyła się inaczej, stworzono nowe urządzenia na węgiel przypominające „mechy” przez państwo-miasto „Fabryka”. Mechy przemierzają Europę i wydaje się, że „Wielka Wojna” jeszcze się nie skończyła.

elektroniczna gra planszowa - Scythe
Źródło: zrzut ekranu gry na Steam, The Knights of Unity

Through the Ages (Cywilizacja: Poprzez Wieki)

Zagraj w rozwój cywilizacji na planszówce, ale uważaj … to gra dla bardzo zaawansowanych graczy. Wersja elektroniczna uproszcza rozgrywkę, choć zasady pozostają te same. Pozycja obowiązkowa dla „starych” wyjadaczy planszówek. Mnóstwo możliwości poprowadzenia swojej cywilizacji od starożytności po erę kosmiczną.

elektroniczna gra planszowa - Cywilizacja Poprzez Wieki
Źródło: zrzut ekranu gry na Steam, CGE Digital

Istanbul: Digital Edition

Celem gry jest zostanie bogatym kupcem. Na straganie w dzień targowy, kupuj towary i wymieniaj je na rubiny. Jako handlowiec przejdź przez rynek i podejmuj trafne, handlowe decyzje. Niestety twój zasób jest ograniczony wielkością twojego koszyka, ale zręczny kupiec będzie mógł go powiększyć.

elektroniczna gra planszowa - Istanbul
Źródło: zrzut ekranu gry na Steam, Acram Digital

Charterstone: Digital Edition

Lubisz budować miasta? Ta gra jest dla ciebie. Zmień osadę w duże tętniące życiem miasto. Między graczami nie ma negatywnej interakcji, więc nie walczycie ze sobą tworząc wieczne miasto. Gra czerpie inspiracje z wielu gier o budowaniu osad i miast. Warto spróbować planszówkowy „city builder”.

elektroniczna gra planszowa - Charterstone
Źródło: zrzut ekranu gry na Steam, Acram Digital

Talisman: Digital Edition

Klasyczna, przygodowa gra planszowa utrzymana w klimacie fantasy. Wybierz jedną z 14 postaci, na przykład Wojownika, Zabójcę, Złodzieja lub Czarodzieja i zmierz się z rywalami w mrocznym świecie.

elektroniczna gra planszowa - Talisman
Źródło: zrzut ekranu gry na Steam, Nomad Games

Dla znawców języka angielskiego polecam również inne, wirtualne gry planszowe: Terraforming Mars (Terraformacja Marsa), Ticket to Ride (Wsiąść do Pociągu), Root, Small World, Splendor, Race for the Galaxy (Wyścig po Galaktykę), Sagrada, Agricola, Viticulture Essential Edition, Isle of Skye (Wyspa Skye).

Stan gier na grudzień 2020

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.