Gry komputerowe za 5zł – gdzie tkwi haczyk?

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.

W jednym miejscu gra PC kosztuje 120zł, w drugim 5zł. W jednym i drugim ogłoszeniu jest informacja o legalności produktu. Czy to oznacza, że pierwszy sklep jest bardziej chciwy od drugiego?

Steam, Origin, GOG, Uplay

Warto przeglądać sklepy oficjalnych dystrybutorów (Steam, Origin, GOG, Uplay), bo są tam promocje na gry w cenie 5 złotych, gdzie w innych miejscach promocje te nie są dostępne.

Inne sklepy

Trzeba podchodzić z rezerwą do pozostałych promocji w różnych miejscach i portalach, szczególnie jeśli dane ogłoszenie nie pochodzi od oficjalnego, znanego sklepu. Tutaj właśnie można natknąć się na „haczyk”.

Ta sama gra kosztuje 5zł albo 100zł

Gdy wszędzie dookoła dana gra kosztuje 100zł, a ktoś proponuje ci ją za 5zł zastanów się, jak to jest możliwe? Bardzo często kupujesz kod dostępu do gry. Kod ten może być już przypisany do konkretnego konta np. Steam, a więc nie zrealizujesz go na swoim koncie Steam. Kupujesz wtedy kod dostępu wraz z loginem i hasłem do konta sklepu. Ogłoszeniodawca mógł otrzymać taką grę w ramach promocyjnej akcji lub w ramach „rodzinnego” współdzielenia. Mając taką grę, nie masz pewności że nieprzerwanie będziesz mieć do niej dostęp. Jeśli sprzedaż danego kodu dostępu narusza regulamin sklepu np. Steam, może on zablokować, usunąć dostęp do gry, a ty nie masz prawa do jakiejkolwiek reklamacji.

Na tym świecie nie ma nic za darmo i jeśli ktoś oferuje tobie grę w super cenie, która wszędzie dookoła kosztuje znacznie więcej, zastanów się, dopytaj dlaczego jest tak tanio i czy są jakiejś ograniczenia.

Nie tylko gry komputerowe

Opisuję tutaj przykład gier komputerowych, ale w sieci można spotkać oferty – opisywane jako legalne – systemu Windows, pakietu Microsoft Office za 20zł. Które w oficjalnych sklepach nawet w promocji kosztują znacznie więcej. Instalując taki produkt nie masz gwarancji, że dany kod aktywacyjny będzie długo działał. Tacy sprzedawcy interpretują prawo wg własnych upodobań. Najważniejsza jest tutaj licencja oprogramowania i jej warunki, które nie dają praw do sprzedaży np. MS Office za 20zł.

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.