Inteligentne smart meble

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.

„Internet Rzeczy” to funkcje umożliwiające podłączenie przedmiotu do internetu, np. ubrania, zegarki. W tej grupie nie może zabraknąć smart mebli. Stoliki z głośnikami lub funkcją bezprzewodowego ładowania smartfona już są dostępne. Zamiast stawiać niektóre urządzenia na meblu, mogą być one już wbudowane.

Zobacz co stawiasz na meblu? Sprzęt grający, ładowarka, budzik, lampa i inne urządzenia mogą być teraz częścią mebla. Dzięki temu jest więcej wolnego miejsca na meblu, a efekt „designu” pomieszczenia nie jest zaburzony przez urządzenia, które same oczywiście też mogą być elementem wystroju.

Jakie smart meble można kupić w sklepach?

Najczęściej do stolików wbudowane są bezprzewodowe ładowarki, rzadziej głośniki Bluetooth, czy lampy LED. Wydaje się, że jest to kwestią czasu, kiedy na rynku dostępne będą modułowe meble z wolnym wyborem tego jakie urządzenia chce się mieć wbudowane.

Z moich obserwacji wynika, że obecne smart meble, np. smart stoliki są drogie. Kupno zwykłego mebla oraz odrębnego urządzenia wychodzi taniej, czasami znacznie taniej. Ale cóż, za nowość płaci się więcej, również i za ładny design.

Obecnie, jeden mebel mógłby mnie zainteresować, to szafka nocna z wbudowanym głośnikiem i lampką lub paskiem LED. Bezprzewodowe ładowanie też jest kolejną korzyścią. Dopóki ceny nie spadną, nie widzę sensu zakupu.

Inteligentny dom, który jest wyposażony w różnego rodzaju czujniki mógłby posiadać również meble z wbudowanymi czujnikami, np. ruchu i temperatury. Żyrandol mógłby mieć czujnik ruchu oraz natężenia dziennego światła, co pozwoliłoby na włączanie światła w momencie wykrycia ruchu, po zmierzchu. Mimo, że czujniki stają się coraz mniejsze, to ich brak widoczności byłby najlepszy pod względem wystroju wnętrza.

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.