Najbardziej znany supermarketowy owad w Polsce, wprowadza wraz z firmą Hykker własny ekosystem inteligentnego domu. Na początek dostępne są: żarówki LED, pasek LED, inteligentne gniazdko. Sukcesywnie pakiet urządzeń będzie rozszerzany.

Smart-żarówki oferowane są w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to żarówka o mocy 9W (ekwiwalent 60-watowej tradycyjnej żarówki) z funkcją zmiany kolorów. Drugi wariant to żarówka o mocy 7W bez możliwości zmiany kolorów. Obydwie dają możliwość zmiany jasności i temperatury światła. Więcej o oświetleniu LED i jego poprawnym doborze do domu, piszę w innym artykule.

Taśma LED o długości 3 metrów posiada podobne funkcje. Można ją montować również na zewnątrz.

Smart-gniazdko umożliwia zdalne włączanie i wyłączenie podłączonych urządzeń o mocy do około 3000W. Aplikacja na smartfony daje oczywiście możliwość sterowania, ale również pomiaru ilości pobieranej energii przez urządzenie podłączone do smart-gniazdka.

Empik Music, czyli polski streaming muzyki
Znana sieć księgarni i sprzedaży multimediów Empik uruchomiła usługę streamingu muzyki, konkurenta Spotify, Tidal, Deezer, YouTube Music itp. Streamować od Empika za pomocą innych usług można również audiobooki i podkasty.
logoTechnologie w Domu
Empik Music, czyli polski streaming muzyki

Poprzez aplikację na smartfony zdalnie posterujesz podłączonymi urządzeniami, w tym zmienisz barwę i kolor światła w smart-żarówce.

W obecnym stanie trudno nazwać rozwiązania od Biedronki „smart”, gdy nie ma czujników. Wszystko dzieje się w aplikacji na smartfonie, więc gdy zabierzesz telefon z domu, to czy funkcje „smart home” przestaną działać?

Produkty „smart home” z Biedronki to propozycja dla początkujących i małych instalacji i to jeszcze nie teraz. Idealnie może sprawdzić się z kawalerkach i małych mieszkaniach, gdy liczba urządzeń w ekosystemie wzrośnie. Pozostali powinni poszukać czegoś lepszego.

Źródło: Jeronimo Martins Polska S.A.