Inteligentny zamek Nuki w nowej wersji

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.

Nuki Smart Lock, czyli po polsku inteligentny zamek Nuki ma nowe wcielenie oznaczone jako 2.0. Czym jest zamek Nuki?

Inteligentny zamek umożliwia zamykanie i otwieranie zamka – również zdalnie w razie potrzeby, za pomocą telefonu, smart-zegarka, małego pilota z funkcją Bluetooth. Co ważne instalacja tego zamka trwa kilka minut, u niektórej konkurencji ten proces jest znacznie bardziej skomplikowany.

Ustawienie funkcji „Auto” daje możliwość automatycznego zamykania, np. po wyjściu z domu, czy też otwierania gdy zostanie wykryte przenośne urządzenie takie jak telefon, zegarek z włączonym Bluetooth.

Nowa wersja 2.0 daje kilka nowych usprawnień w stosunku do poprzedniej wersji:

  • łączność Bluetooth 5.0
  • kompatybilność z Apple HomeKit oraz Zigbee
  • sensor do drzwi

Wspomniane usprawnienia mają poprawić zasięg i stabilność łączności, umożliwić integrację z większą ilością urządzeń oraz dzięki sensorowi do drzwi jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, bo od teraz zamek będzie wiedzieć, czy drzwi są fizycznie zamknięte.

Do zamka można dokupić, nieobowiązkowe akcesoria. „Mostek” umożliwia łączność twoich urządzeń w domu i poza nim bez bezpośredniego połączenia Bluetooth. Keypad, to klawiatura dająca możliwość otwierania zamka za pomocą kodu PIN. Fob, to mini pilot otwierający lub zamykający zamek, innymi słowy e-klucz.

Przejrzałem wiele rozwiązań i dostawców inteligentnych zamków i doszedłem do wniosku, że każdy ma swoje plusy i minusy. A to co przemawia na korzyść Nuki to szybkość instalacji i bezpieczeństwo transmisji (silniejsze, niż u konkurencji). Minusem jest większy rozmiar oraz wykorzystanie baterii, które trzeba zmieniać około co 6 miesięcy – jak pisze producent.

Łącząc Nuki Smart Lock z hubem inteligentnego domu można stworzyć szerokie możliwości automatyzacji. Przykładowo, wychodzisz z domu w pośpiechu, w środku nie ma innych domowników, a system wysyła ci wiadomość na komórkę o konieczności zawrócenia i zamknięcia, niedomkniętych drzwi.

Źródło: NUKI

06.11.2018

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.