Google Assistant kontroluje bezpieczeństwo z McAfee Secure Home Platform
McAfee stworzył dodatkową warstwę ochrony dla tych którzy mają inteligentny dom.
McAfee stworzył dodatkową warstwę ochrony dla tych którzy mają inteligentny dom.
Urządzenia automatyki budynkowej często mają gorsze zabezpieczenia łączności bezprzewodowej.
Dane ściągane są z odpowiednich baz i są dopasowywane do posiadanych plików i folderów.
Osoby broniące swojej prywatności nie powinny korzystać z inteligentnych asystentów.
Takie urządzenie do tej pory było znane z filmów sci-fi, a teraz każdy może je mieć.
Jest możliwość udostępniania swoich multimediów rodzinie i znajomym przez internet.
Ściągnij oprogramowanie serwera za darmo ze strony producenta.
Dróg na stworzenie e-domu jest kilka, oto jedna, która ma najwięcej zalet, niż wad.
Centralka, czyli hub inteligentnego domu to jego serce. Tutaj zapisuje się wszelką automatyzację urządzeń.
Routery obsługujące najnowszy standard WIFI6, Nighthawk AX12 i Nighthawk AX8.
Automatyka domowa, czyli inteligentny dom automatyzuje różne procesy zachodzące w domu, daje łatwiejszy dostęp do multimediów i pełni funkcje ochronne. Kolejną korzyścią jest oszczędność energii.
Zużywana energia w domu to nie tylko prąd, ale również gaz ogrzewający dom. Świetnym rozwiązaniem jest mieć kolektory do grzania wody, panele słoneczne i wiatraki do produkcji energii. Ale takie rozwiązanie jest bardzo kosztowe i wymaga skomplikowanej instalacji. Alternatywą może być lepsze gospodarowanie zużyciem energii.
Po pierwsze, monitoruj zużycie energii. Jeśli czegoś nie mierzysz nie możesz tego usprawnić, tak samo jest ze zużyciem energii. Wiedząc co i kiedy zużywa energię, znając wykres zużycia w danym okresie możesz wyciągnąć odpowiednie wnioski. Miernikiem energii może być moduł dopuszkowy, moduł instalowany na szynie DIN lub inne urządzenie. Bardzo często mierniki są wbudowane do modułów sterowania oświetleniem i smart-gniazdek. Instalując takie urządzenie zwracaj uwagę na natężenie prądu i moc jaką może obsłużyć moduł, bo jeśli podłączysz przykładowo 3000W urządzenie do modułu z obsługą maksymalnie 2300W (10A), to spalisz go.
Po drugie, kontroluj wilgotność w domu. Sama wilgotność nie ma wpływu na rachunek energii elektrycznej, ale ma znaczący wpływ na odczuwanie temperatury. W zależności od poziomu wilgotności będziesz szybciej czuć się cieplej lub zimniej, a więc możesz wcześniej uruchomić ogrzewanie co już ma wpływ na rachunek. W zimie, gdy jest zimno, a powietrze suche zwiększaj wilgotność do około 50%. W lecie, gdy jest ciepło działaj na odwrót, zmniejszaj wilgotność, bo duża wilgotność w lecie potęguje odczuwanie wysokiej temperatury. Hub e-domu znając poziom wilgotności w pomieszczeniu może automatycznie włączyć nawilżacz lub klimatyzację – o ile one też będą podłączone do huba bezpośrednio lub przez smart-gniazdka.
Po trzecie, oszczędzaj energię oświetlenia. Zaświecaj światło tylko wtedy kiedy jest to konieczne. Mając przyciemniane żarówki możesz zmniejszać jasność, kiedy np. nie czytasz tekstu. Za pomocą czujników ruchu lub innej automatyzacji zawartej w hubie inteligentnego domu, możesz włączać światło kiedy jesteś w pomieszczeniu po zachodzie słońca i odpowiednio wyłączać.
Po czwarte, nie zostawiaj urządzeń w stanie czuwania. Wiele nieużywanych urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej zużywa energię będąc w tzw. stanie czuwania. Nie jest to z reguły duże zużycie, ale sumując wszystkie urządzenia i zużycie w skali roku może uzbierać się niezła sumka. Jeśli urządzenia podłączone są do smart-gniazdka, ustaw automatyzację w hubie, aby zasilanie było odcinane np. na noc lub kiedy nikogo nie ma w domu.
Po piąte, używaj rolet przeciwsłonecznych. Wykrycie przez centralkę e-domu wysokiego nasłonecznienia i wyższej temperatury, powoduje zasunięcie okien roletami. Gdy pomieszczenie nie będzie nagrzane, włączenie klimatyzacji lub wentylatora jest zbędne.
Po szóste, ustaw termostat. Automatycznie ustaw termostat do regulacji temperatury w domu. Nie przegrzewaj mieszkania, ani go nie wychładzaj. Ustaw automatyczne wyłączenie ogrzewania przy otwartym oknie. Zmniejsz nieco temperaturę na noc lub podczas nieobecności. Jeden termostat mierzy temperaturę tylko w jego miejscu, co może powodować duże różnice temperatur w pomieszczeniach, zadbaj aby ogrzewanie było podzielone na „strefy”, co należy uczynić podczas budowy. Inaczej możesz wykorzystać obok głównego termostatu, czujniki temperatury i smart-termostaty grzejnikowe w każdym pomieszczeniu, a następnie regulować je automatycznie za pomocą hubu inteligentnego domu.
Po siódme, uważaj na bojlery podgrzewające wodę. Ogrzewanie wody zużywa duże ilości energii, zarówno podczas korzystania z wody, jak i do utrzymania temperatury. Za pomocą smart-gniazdka włączaj bojler godzinę przed użyciem wody i wyłączaj po użyciu.
Nie przegap nowych ciekawostek
Komentarze