Nowe karty graficzne Nvidia GeForce 2080 i 2070

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.

Szykujcie portfele nowe, wydajne karty graficzne dla graczy nadchodzą. Producent kart graficznych, firma Nvidia zaprezentowała sprzęt dedykowany najbardziej wymagającym graczom.

Karta poprzedniej generacji sygnowana numerem 1080 jest nadal sprzętem polecanym do wydajnych komputerów do gier. Ale kiedy ona może nie wystarczyć? Jeszcze przez kilka lat zapewne „pociągnie” wiele gier o wyśrubowanych, technicznych wymaganiach, ale apetyt na nowe doznania w grach rośnie.

Format rozdzielczości obrazu 4K UHD, czyli 2160p jest bardziej rozpowszechniony w sektorze filmów, jednak coraz częściej będą pojawiać się gry stworzone lub zremasterowane do tej rozdzielczości. Do tego należy doliczyć więcej klatek na sekundę i głębię kolorów w standardzie HDR. I właśnie do takich gier zostały stworzone nowe karty graficzne.

Karty graficzne Geforce 2080, 2080Ti zostały wyposażone w większą liczbę rdzeni i nowe instrukcje sprzętowego przetwarzania obrazu, które mają sobie poradzić z obrazem 4K w 60 klatkach na sekundę i w HDR.

Nowe karty to również ukłon w stronę osób streamujących gry na Youtube, Twitcha i innych tego typu usług.

Wersja 2070 to nieco „tańsza” wersja wspomnianych wyżej kart i choć koszt zakupu będzie niższy, to nadal nie będzie niski.

Czy warto kupić nowe karty? Jeśli masz wydajny komputer z procesorem Intel i7 i wyżej lub odpowiedniki AMD, monitor 4K oraz gry stworzone w technologii 4K i HDR to warto nabyć tą kartę. Na pewno usprawni ona pracę również streamerom gier. W innych przypadkach wersja 1080 wystarczy do płynnego uruchomienia dużej większości gier.

Tutaj znajdziesz porady, między innymi o doborze sprzętu do gier.

Źródło: Nvidia

17.10.2018

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.