Nowy router AmpliFi Alien z WiFi6

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.

Powoli na rynku pojawiają się urządzenia dla domowej sieci komputerowej obsługujące nowy standard WiFi o numerze 6 (dawne nazewnictwo: 802.11AX). Sieć bezprzewodowa WiFi 6 jest bardziej odporna na zakłócenia. Aby móc korzystać z WiFI 6 urządzenie nadawcze, np. router, jak i odbiorcze np. laptop, muszą wspierać ten sam standard. Myślisz o zakupie routera? Pomyśl o standardzie WiFi 6, który wchodzi na rynek i będzie powszechny za kilka lat.

Firma Ubiquiti Inc. zaprezentowała swój nowy produkt dla klienta detalicznego. Router AmpliFi Alien należy do rodziny produktów AmpliFi, urządzeń sieciowych skierowanych do domowych użytkowników. Obsługa tych urządzeń jest prosta, możliwe jest ustawianie za pomocą aplikacji na smartfona. Cena nie należy do najniższych, a jednocześnie wspomnę, że urządzenie nie obsługuje najnowszego szyfrowania WPA3.

Router AmpliFi Alien, Źródło: Ubiquiti Inc.
Router AmpliFi Alien, Źródło: Ubiquiti Inc.

Specyfikacja techniczna routera AmpliFi Alien

Wybrane elementy urządzenia.

  • Obsługa częstotliwości 2,4 Ghz i 5 Ghz
  • Wysokie prędkości od 1148 Mbps do 4804 Mbps
  • Złącze WAN i 4 razy LAN
  • Maksymalny pobór energii 35W
  • Wsparcie standardu WiFi 6 i starszych
  • Wsparcie szyfrowania WPA2
  • Funkcje budowy sieci „mesh”
  • 4-rdzeniowy procesor

Aplikacja na smartfona umożliwia sprawdzenie kto korzysta z twojej sieci komputerowej, analizę wydajności łącza i połączenia z dostawcą internetu oraz ustawienie odrębnej sieci WiFi dla gości.

Ustaw router po środku mieszkania, a jeśli mieszkasz w dużym domu, możesz zakupić kilka urządzeń, które utworzą tzw. sieć Mesh. Sieć Mesh pozwoli na świetny zasięg twojej sieci WiFi w całym domu i bezproblemowe przełączenia się urządzeń między nadajnikami. Wtedy też, jedno urządzenie będzie pełniło funkcję routera i punktu dostępu WiFi, a reszta tylko punktu dostępu.

Źródło: Ubiquiti Inc.

24.01.2020

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.