Plex – Instalacja serwera multimedialnego

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.

Instalacja serwera multimedialnego „Plex Server” jest najprostsza w Windows, nieco trudniej jest w Linuksie i w innych systemach operacyjnych. Wystarczy kilka kroków, aby móc streamować własne filmy i muzykę do telewizora, czy smartfona.

  1. Sprawdź techniczne wymagania serwera i czy możesz go zainstalować na twoim urządzeniu.
  2. Ściągnij oprogramowanie serwera za darmo ze strony producenta Plex.tv
  3. Zainstaluj oprogramowanie. Sposób instalacji zależy od wykorzystanego systemu operacyjnego urządzenia. W systemie Windows, wygląda to tak samo, jak instalacja każdego innego programu.
  4. Uruchom Plex Server.
  5. Dopiero po uruchomieniu, wejdź do przeglądarki internetowej i wpisz adres serwera, aby wyświetlić panel administracyjny serwera, zwany Plex Web App (aplikacja webowa Plex).
  6. Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  7. Po zalogowaniu wybierz miejsca docelowe poszczególnych bibliotek filmów, muzyki i innych multimediów, które posiadasz i chciałbyś mieć do nich dostęp przez Plex. Plex zacznie ściągać informacje o filmach, okładki płyt, informacje o albumach muzycznych itp. z internetowych baz danych.

To wszystko. Teraz wystarczy zainstalować aplikację Plex, pełniącą funkcję odtwarzacza na urządzeniach, na których chcesz odtwarzać filmy i muzykę, np. w telewizorze smart-tv, smartfonie, tablecie, komputerze. Za pomocą Plex Web App istnieje możliwość odtwarzania multimediów bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji Plex.

Szczegółową konfigurację Plex i inne informacje o tym programie znajdziesz w serwisie „Technologie w Domu”.

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.