Soundbar z Dolby Atmos firmy Sonos

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.

Producent sprzętu Hi-Fi zaprezentował nowy soundbar zastępujący poprzednie modele, zwany Sonos Arc. Najnowszy zestaw głośników w formie listwy, czyli soundbar zawiera najnowsze technologie cyfrowego dźwięku. Dolby Atmos jest topowym siedmiokanałowym dźwiękiem z obsługą subwoofera, formatem cyfrowego dźwięku najczęściej spotykanego w filmach o rozdzielczości 2160p, czyli 4K Ultra HD. Jest to jeden z nielicznych soundbarów obsługujących dźwięk Dolby Atmos. Soundbar wspiera starsze i bardziej popularne formaty dźwięku również, takie jak dźwięk DTS 5.1 i stereo.

Pod maską jest jedenaście głośników, w tym niskotonowe i wysoko-tonowe. Złącze eARC umożliwia podłączenie urządzenia z telewizorem przez kabel HDMI i usprawnia przesyłanie dźwięku jednym kablem. Stworzenie prawdziwego kina domowego w kontekście dźwięku jest możliwe poprzez integrację innych głośników, w tym subwoofera ze stajni Sonos. Urządzenia Sonos używają własnego, autorskiego systemu bezprzewodowej łączności w celu wzajemnej integracji. Głośniki w soundbarze są tak ułożone, aby dźwięk mógł się odpowiednio odbijać od ściany tworząc wirtualny efekt „surround” – dźwięk przestrzenny.

Sonos Arc soundbar
Sonos Arc w kolorze białym, Źródło: Sonos Inc.

Podłączenie urządzenia do sieci WiFi i Internetu umożliwi odtwarzanie radia internetowego oraz dostępu do wielu usług streamingu muzyki jak np. Spotify, Tidal, Amazon Music, YouTube Music itd. Sterowanie głosem jest możliwe poprzez tak zwanych inteligentnych asystentów, tj. Amazon Alexa i Google Assistant. Bezpośrednie przesyłanie dźwięku to również AirPlay2, a więc posiadacze telefonów, tabletów firmy Apple będą zadowoleni. Jest to urządzenie polecane wszystkim tym, którzy nie chcą wymieniać sprzętu Hi-Fi w ciągu najbliższych kilku lat, bo zastosowana tu technologia tak szybko się „nie zestarzeje”. Rozwiązanie polecane również zwolennikom ekosystemu Sonos, którzy chcą rozbudować swoją instalację kina domowego, czy multiroom audio.

Źródło: Sonos Inc.

18.06.2020

Biuletyn Smartdomowców

Dostęp do ukrytych materiałów, tylko pożyteczne rzeczy. Brak Spamu.

Wypełnij ankietę abyśmy publikowali to co chcesz i zapisz się jednocześnie do biuletynu.